Україна активно закуповує газ в ЄС

Перший діловий

За інформацією «Оператора ГТС», Україна активно імпортує природний газ з Євросоюзу. У вересні поточного року показник рекордоно зріс порівяно з іншими місяцями – до близько 665 мільйонів кубометрів. Порівняно із серпнем імпорт у вересні зріс на 17% – на 98 мільйонів кубометрів. З початку року імпортовано 2,381 млрд кубів газу, експорт з реекспортом становить 1,149 млрд кубометрів.

Обсяг експорту із реекспортом «блакитного палива» з України в ЄС підвищився у 3,5 раза, до 264 мільйнонів кубометрів. Лідер з експорту газу була Угорщина з часткою у понад 90% (603 мільйони кубометрів). Експортували до Польщі – 9 млн куб.м.

Проте зупинка транзиту палива до Угорщини через Україну обмежила можливості імпортувати газ угорською територією.

«У вересні активність учасників ринку значно зросла напередодні опалювального сезону — виріс імпорт газу в Україну, зріс зворотний потік газу з українських сховищ європейським споживачам. Цей природний процес ускладнився в жовтні, коли зупинився фізичний транзит газу в Угорщину — основний експортер газу в Україну в 2021 році», — зазначили в ОГТСУ.

Нагадаємо, що у Міненерго повідомили, що НАК «Нафтогаз» має в своєму розпорядженні кошти для закупівлі і подальшого закачування природного газу в підземні сховища.

Також зазначалось, що 4 жовтня компанія-оператор підземних сховищ «Укртрансгаз» призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища.