Качка: Україна виступає за збалансовані глобальні міжнародні правила торгівлі

Агравері

Таку думку висловив Тарас Качка, заступник міністра економіки України — торговий представник України, передає прес-служба Міністерства економіки України.

«На сьогодні навіть великі розвинені держави говорять про те, що мистецтво практичних домовленостей важливіше, ніж глобальні правила. Ми це бачимо через те, як нинішні адміністрації і уряди захищають рішення, які очевидно були неправомірні з точки зору СОТ у попередні роки. Нам теж потрібно навчитися це робити, виходячи з точку зору прагматизму і своїх інтересів», — пояснює заступник міністра.

Підкреслимо, що нові глобальні правила в торгівлі формуються з індивідуальних заходів країн-учасників світової торгівлі. Зокрема важливим є, з якими директивами Україна виходить на міжнародні переговори та відстоює свої інтереси в глобальній торговій політиці.

«Такий крок вже було зроблено на Саміті ООН з продовольчих систем 23 вересня. Також переговорний процес продовжиться на Саміті ООН з питань клімату в листопаді у Глазго та на Міністерській конференції в грудні поточного року», — наголошує Качка.

Нагадаємо, Україна у 2021 році наростила експорт агропродовольчої продукції на 9,5%.