Державний саботаж ЗСУ — на 2022 рік КБ «Луч» не отримало від Міноборони жодних замовлень на ПТРК

Русский Еврей

Попри явно недостатню кількість протитанкових ракет для відбиття можливої егресії Росії, їх більше ен будуть поставляти в ЗСУ. На 2022 рік Державне київське КБ «ЛУЧ» не отримало від Міноборони України замовлень на виробництво нових ПТРК.

Про це в інтерв’ю Донбас Реалії розказав Генеральний конструктор підприємства Олег Коростельов. Мова йде про протитанкові ракетні комплекси типу «Корсар» та «Стугна-П».

Це вперше коли з 2014 року українське оборонне відомство станом на жовтень не замовило нові комплекси.

Що стосується замовлення, то на жаль на наступний рік ми не маємо нічого, – сказав Олег Коростельов.

За весь час поставки вітчизняних протитанкових ракетних комплексів до Збройних Сил України склали декілька сотень пускових установок та близько семи тисяч ракет.

Оператор ПТРК «Корсар» Фото: Міністерство оборони України

Зараз КБ «ЛУЧ» виготовляє протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) «Корсар» та «Стугна-П» та боєприпаси до них в інтересах іноземних замовників.

Легкий переносний ракетний комплекс «Корсар» має дальність стрільби до 2,5 км та призначений для ураження нерухомих та рухомих броньованих цілей з будь-якими видами і типами броні.

Відео презентація:

ДП «Держ ККБ «ЛУЧ» постійно працює над поліпшенням вітчизняних ракетних комплексів, для прикладу у травні 2020 року для українських військових було представлено «Корсар» з тепловізійним прицілом.

Окрім України вітчизняні ракетні комплекси збирають і за кордоном з поставлених з нашої держави комлектуючих, як то з 2018 року організовано компанією Jadara Equipment з Йорданії, де наш «Корсар» отримав назву Jadara Terminator.