Часткова приватизація «Укргазбанку»: у фінустанові повідомили, на якому етапі угода

Finance.ua

«Укргазбанк» та уряд продовжують працювати над виконанням умов угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), відповідно до якої вона може отримати частину акцій цього банку.

Про це у коментарі «Економічній правді» повідомив голова наглядової ради банку Теймур Багіров.

Читайте також: Продаж ПриватБанку: Марченко розкрив деталі стратегії приватизації

«За умовами цієї угоди і наш акціонер, і банк мають ряд зобов’язань для досягнення необхідних показників. Над цим зараз і працюємо», — зазначив Багіров у відповідь на запитання, на якому саме етапі наразі перебуває угода про входження IFC у капітал банку.

Наразі банк отримав кошти від IFC у повному обсязі — 30 млн євро. Ключовими напрямками використання цих коштів є проєкти з підвищення енергоефективності, відновлювальної енергетики, екологічного будівництва, системи акумулювання та зберігання енергії, утилізації відходів, підвищення ефективності використання водних ресурсів.

Частину коштів Міжнародної фінансової корпорації в межах отриманого кредиту Укргазбанк вирішив спрямувати на програми у сфері охорони здоров’я.

«Серед останніх кейсів — фінансування медзакладів Львова на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та обладнання для виробництва кисню. І таких угод стає дедалі більше по всій Україні», — додав Багіров.

В «Укргазбанку» підтвердили, що, відповідно до умов угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією, остання отримала право конвертувати зобов’язання банку у частку в його капіталі. Розмір цієї частки складає до 20% акцій.

Водночас у банку не повідомили, коли саме може відбутися угода з часткової приватизації фінустанови.

«Взагалі IFC може придбати акції до 20% і відбутися це може у будь-який час протягом дії кредиту», — підкреслив голова наглядової ради банку.

За його словами, банк звітує перед IFC щодо досягнення зазначених у кредитній угоді показників на щоквартальній основі. Прозвітувати там планують й безпосередньо перед конвертацією кредиту в акції банку.