Цьогоріч Україна наростила обсяг двосторонньої торгівлі товарами з Австралією до $117,9 млн

AgroPolit.com

За 7 місяців 2021 року Україна наростила обсяг двосторонньої торгівлі товарами з Австралією до $117,9 млн. Це утричі більше, ніж за 7 місяців минулого року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Україна зацікавлена у розширенні всебічного торговельно-економічного співробітництва з Австралією як важливим партнером в Тихоокеанському регіоні. За 7 місяців цього року обсяг двосторонньої торгівлі товарами склав $117,9 млн, і це втричі більше, ніж за 7 місяців минулого року. Але я бачу перспективи для розширення нашої економічної співпраці та зміцнення торговельних зв’язків», — повідомив Олексій Любченко, перший віце-прем'єр-міністр — міністр економіки України, під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Австралії в Україні Брюсом Едвардсом.

За його словами, всупереч значній відстані, яка розділяє країни, є сфери, у яких можна плідно співпрацювати вже зараз. Це насамперед ІТ-індустрія та фінансовий сектор.

Важливо створити спільну комунікаційну платформу, щоб австралійський бізнес дізнався про інвестиційні можливості держави. Україна бере участь в Експо-2020 та презентує там сучасні технології, у нас є людський капітал, інтелектуальна власність, які можуть бути трансформовані у високоінтелектуальний продукт. В Україні для бізнесу є величезний потенціал — стабільний курс гривні та безліч сфер для інвестування», — сказав Любченко.

За словами Брюса Едвардса, Австралія можемо стимулювати торговельно-економічну співпрацю, але необхідно здолати бар'єри — необізнаність австралійського бізнесу про українські можливості та навпаки.

Ми звертаємося до різних організацій, щоб ідентифікувати ті сфери, де можна посилити співпрацю. Також чекаємо на розвиток подальших стосунків у рамках конференції СОТ», — наголосив дипломат.

Крім того, сторони обговорили важливі поточні питання щодо необхідності запровадження енергоощадних технологій, посилення роботи з розробки альтернативних джерел енергії. Представники Австралії високо оцінили національно визначений внесок України в Паризьку хартію, згідно якого шляхом декарбонізації та розвитку відновлювальних джерел енергії Україна має намір зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року.

Нагадаємо, що Україна з кожним роком збільшує обсяги торгівлі з Австралією.