Україна підпише з Євросоюзом три важливі угоди

NTA

На саміті Україна-ЄС, який пройде в Києві 12-го жовтня, обговорять та ухвалять рішення щодо трьох напрямків співпраці.

Зокрема, планується підписання угоди про спільний авіаційний простір між Україною та Євросоюзом («відкрите небо»), про приєднання України до програми досліджень та інновацій Horizon Europe та програми «Креативна Європа».

Про це повідомив РБК-Україна з посиланням на заяву одного з високих чиновників Євросоюзу журналістам.

«Підписання договору про «відкрите небо» підвищить кількість мандрівників, дасть поштовх туристичній привабливості України», – зазначив представник ЄС, допустивши, що до України зайдуть нові лоукост-перевізники.

Крім того, на завтрашньому саміті планується обговорити спільну боротьбу з пандемією коронавірусу, ситуацію в Криму та на Донбасі, енергетичну безпеку України, перегляд Угоди про асоціацію та низку інших тем.

За попередньою інформацією, Євросоюз на саміті в Києві представлятимуть президент Європейської ради Чарльз Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Нагадаємо, що, за повідомленнями Євростату, 2020-го року 601 200 українців отримали перші дозволи на проживання в країнах Євросоюзу. Це найбільша група громадян серед усіх тих, хто надсилає такі прохання.

Наприкінці вересня в деяких країнах Євросоюзу розпочали дискусії щодо можливості призупинення безвізового в’їзду громадян деяких балканських країн, а також Молдови, Грузії та України. Найбільші претензії викликають незаконне проживання та необґрунтовані заяви про надання притулку.

Згодом кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк повідомив, що ЄС наразі не планує викреслювати Україну зі списку держав, громадяни яких можуть подорожувати до країн блоку без додаткових обмежень, пов’язаних з коронавірусом.