Україна і ЄС підпишуть угоду про відкрите небо на саміті 12 жовтня

UA|TV

У вівторок, 12 жовтня, Україна і Європейський Союз укладуть угоду про відкрите небо, яка була попередньо підписана 8 років тому.

Про це повідомляє UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, церемонія відбудеться в рамках саміту Україна – ЄС.

"На саміті буде підписано три угоди. Перша – угода про спільний авіаційний простір, яка, простими словами, поліпшить зв'язок між двома сторонами і створить умови для нових комерційних можливостей для авіаліній України та країн-членів ЄС", – повідомив високопосадовець ЄС.

Угода відкриє Україну для деяких лоукостерів, що збільшить кількість пасажирів і значно сприятиме зростанню економіки України у сфері туризму.

Крім того, буде підписано ще дві угоди: про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe та з програмою Creative Europe.

Перемовини про спільний авіаційний простір України та ЄС почалися ще у 2007 році. Його запуск дозволить усім європейським авіакомпаніям виконувати прямі рейси в Україну з будь-якої точки Європи та навпаки. Також це передбачає зняття обмежень на кількість рейсів між Україною та країнами Євросоюзу.

Попереднє підписання угоди про відкрите небо відбулося ще у 2013 році, але остаточне затвердження відклали через незавершений Євросоюзом процес внутрішнього узгодження редакції визначення "територія" у контексті питання Гібралтару.

Після виходу Великої Британії з ЄС це питання було знято, і Євросоюз обіцяв підписати угоду про відкрите небо щойно буде документально зафіксовано той факт, що Велика Британія більше не є підписантом цього документа.

Нагадаємо, віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина напередодні саміту Україна-ЄС назвала головні завдання, які повинна ставити Україна: прагнути до спільного з Євросоюзом економічного простору і повного доступу до європейських ринків.