Нобелівську премію з економіки розділили між трьома науковцями. За що її вручили?

Hromadske.ua

Про це йдеться на сторінці Нобелівської премії у Twitter.

Так першу половину премії отримає Девід Кард «за його емпіричний внесок в економіку праці». Натомість другу половину розділять Джошуа Ангріст та Гуідо Імбенс — «за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків». Офіційно премія з економіки пам'яті Альфреда Нобеля не називається Нобелівською. Цю нагороду заснував держбанк Швеції в 1968 році. Відтоді банк щорічно відраховує Нобелівському фонду суму, що дорівнює розміру грошової нагороди премії. Нащадки Альфреда Нобеля невдоволені присудженням «неофіційної» премії, адже винахідник не просто не згадав у заповіті економістів, а й недолюблював їх. Нобелівська премія у 2021 році4 жовтня в Стокгольмі, столиці Швеції, почався Нобелівський тиждень. Першими оголосили ім’я лауреатів премії з медицини і фізіології. Цього року ними стали Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Вчені відкрили рецептори, що відповідають за температуру і дотик.

5 жовтня стали відомі імена лауреатів з фізики — Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок в наше розуміння комплексних фізичних систем». А 6 жовтня — з хімії: лауреатами стали Беньямін Ліст та Девід Макміллан «за розвиток асиметричного органокаталізу».

Лауреата Нобелівської премії з літератури оголосили 7 жовтня. Її отримає танзанійський письменник Абдулразак Ґурна «за його безкомпромісне і співчутливе осмислення наслідків колоніалізму і долі біженців у прірві між культурами і континентами».

8 жовтня назвали імена лауреатів Нобелівської премії миру. Її здобули філіппіно-американська журналістка Марія Ресса та головний редактор «Новой газеты» Дмитро Муратов за «зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів». Вручення нагород відбудеться 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Зазвичай Нобелівських лауреатів особисто вітає король Швеції в Стокгольмі (крім володарів премії миру, яких вшановують в Осло). Однак через пандемію урочистої церемонії і бенкету, як і минулого року, не буде. Нагородження відбудеться в онлайні.