Звертаєшся електронно — зекономиш на поштових послугах — проект

Закон і Бізнес

У світлі застосування електронного судочинства пропонується єдиний процесуальний алгоритм подання документів до суду через ЕС, без самостійного розсилання паперових копій іншим учасникам.

Законопроектом №6125, що вносить зміни до 3 процесуальних кодексів, пропонується не тільки повернутися до раніше діючого (до квітня ц.р.) алгоритму подання процесуальних документів через «Електронний суд». Тепер законотворець пропонує звільнити учасника справи від обов’язку надсилати іншим або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає папери в електронній формі.

У такому разі копії відповідних документів направляє сам суд. За винятком тих учасників справи, які мають доступ до матеріалів справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або окремі її підсистеми (модулі). Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду та через ЄСІТС та/або окремі її підсистеми (модулі).

Якщо вказаний проект стане законом, буде встановлено єдиний порядок подання документів для цивільної, господарської та адміністративної видів юрисдикції