Присуджено Нобелівську премію з економіки: деталі

UNN

Премія Державного банку Швеції пам’яті Альфреда Нобеля розділена між канадсько-американським економістом Девідом Кардом і дослідниками з США Джошуа Ангрістом і Гвідо Імбенсом. Про це оголосив у понеділок Нобелівський комітет Королівської академії наук, пише УНН.

Деталі

Карду нагорода буде вручена за “за його емпіричний внесок в економіку праці”. Ангріст і Імбенс отримають другу половину премії “за їхній методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв’язків”.

“Лауреати цього року... представили новий погляд на ринок праці і показали, які висновки про причину і наслідок можна зробити з природних експериментів. Їхній підхід був поширений на інші області і зробив революцію в емпіричних дослідженнях”, — йдеться у прес-релізі комітету.

Раніше

У 2020 році премію з економіки присудили Полу Мілгрому і Роберту Вілсону за розвиток теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів. Лауреати досліджували, як працюють аукціони, і розробляли нові формати проведення аукціонів для продажу товарів і послуг, які важко продавати за допомогою традиційних методів.

Нобелівська премія-2021

У нинішньому році Нобелівський тиждень почався 4 жовтня, у понеділок: були оголошені лауреати премії з фізіології і медицини. Ними стали американські вчені Девід Джуліус і Ардем Патапутян, чиї роботи дозволили вченим зрозуміти, як ініціюються нервові імпульси, які дозволяють людям сприймати навколишній світ і адаптуватися до нього, і використовувати знання для розробки методів лікування широкого спектру захворювань.

5 жовтня було оголошено про присудження половини Нобелівської премії з фізики за роботи по моделюванню клімату Землі (німцеві Клаусу Хассельманну і американцеві Сюкуро Манабе), і другої половини “за відкриття того, як безладність і флуктуації взаємодіють в фізичних системах — в масштабах від атомних до планетарних” (італійцеві Джорджо Парізі).

6 жовтня премію з хімії присудили Беньяміну Лісту і Девіду Макміллану за розвиток асиметричного органокаталізу.

7 жовтня лауреатом премії з літератури став британський письменник занзібарського походження Абдулразак Гурна.

8 жовтня нобелівський комітет присудив Нобелівську премію миру головному редактору “Новой газеты” Дмитру Муратову і філіппінській журналістці Марії Рессо.