Назвали цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з економіки

NTA

Нобелівський комітет визначив цьогорічного лауреата премії з економічних наук. Ними стали Девід Кард, Джошуа Ангріст і Гвідо Імбенс. Про це йдеться сайті премії. “Премія Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля за економічні науки 2021 року була присуджена Девіду Карту, а інша – спільно Джошуа Д. Ангрісту та Гвідо В. Імбенсу”, – зазначено у повідомленні.

Кард був удостоєний премії 2021 року в галузі економічних наук “за його емпіричний внесок в економіку праці”.

Джошуа Д. Ангріст та Гвідо В. Імбенс удостоєні премії 2021 року в галузі економічних наук “за їх методологічний внесок у аналіз причинно-наслідкових зв’язків”.

Нагадаємо, що Нобелівську премію миру 2021 року вручили Марії Рессі та Дмитру Андрійовичу Муратову “за їхні зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру”.

Нагадаємо, що 4 жовтня у Швеції стартував Нобелівський тиждень. В цей день Нобелівський комітет оголосив переможців у галузі фізіології та медицини. Премію отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутіан “за відкриття рецепторів температури та дотику”.

5 жовтня Нобелівстка премія в галузі фізики дісталася науковцям Сюкуро Манабе, Клаусу Хассельман та Джорджіо Паризі за “новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем”.

6 жовтня Нобелівську премію з хімії отримали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан за “розвиток асиметричного органокаталізу”.

Лауреата премії за сприяння встановленню миру визначать у столиці Норвегії 8 жовтня, а 11 жовтня назвуть переможця в галузі економіки у пам’ять про Альфреда Нобеля.