Стала відома ціна вугілля на світових ринках

Перший діловий

У світі рекордно здорожчало енергетичне вугілля – тонна коштує 300 доларів. Про ситуацію на світовому енергоринку розповіли у Міністерстві енергетики України.

Там зазначили, що ціни й на природний газ та електроенергію зросли в рази. Так, «блакитне паливо» на TTF в Нідерландах сягнув 2 тисячі доларів вартості. Електрика в європеських країнах здорожчала майже учетверо – у перерахунку в україську національну валюту – 10 до 12 гривень за кіловат.

В Міненерго вважають, що однією з причин суттєвого зростання цін на енергоносії є політичний тиск, «Північний потік-2», «Турецький потік» та використання газу як зброю.

Вплив на Україну цієї ситуації: через істотне зростання цін на природний газ наша країна втратила виробників електроенергії з блакитного палива, газові теплоелектроцентралі скоротили виробництво.

«Це втрата в енергосистемі три тисячі мегават установленої потужності», – стверджують у відомстві.

Також у Міністерстві розповіли, що на складах ТЕЦ та ТЕС значно менше накопичено вугілля, ніж передбачено планом – 846 тисяч тонн. Надолужити планують за рахунок імпорту вугілля.

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін звинуватив ЄС в рекордних цінах на газ. Він заявив, що ціна на газ в Європі б’є рекорди через «різкі необдумані дії» та помилки влади Європейського союзу. Виступ Путіна опублікувала прес-служба Кремля. Він додав, що після коронакризи світова економіка відновлюється, тому попит на енергоносії збільшується і ціни ростуть.

Також ми писали, що Fitch дало свій прогноз за ціною на газ.