Молдова зацікавлена у підписанні довгострокового контракту з Газпромом

Терминал

Молдова зацікавлена в укладенні довгострокового контракту на поставку газу з Газпромом. Про це повідомив в ході прес-конференції в понеділок віце-прем'єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину за підсумками поїздки в Санкт-Петербург.

Передає ТАСС.

"Ми зацікавлені в підписанні довгострокового контракту на поставку газу на найвигідніших для республіки умовах, щоб забезпечити енергетичну безпеку країни", - сказав Спину. Він повідомив, що в ході поїздки в Росію йому не вдалося обговорити це питання з головою правління Газпрому Олексієм Міллером "з об'єктивних обставин". Однак він зустрічався з главою підприємства "Газпром експорт" Оленою Бурмістровою.

"Ми обговорили з нею питання підписання довгострокового контракту, на цьому тижні ми почнемо переговори з Газпромом, щоб скласти робочий план. Додатково я повідомив, що ціна на газ нереалістична, є невиправданою для Молдови, я попросив продовжити контракт на умовах 2019 року", - сказав Спину. Він також поінформував ,що "уряд веде консультації з партнерами з розвитку, щоб знайти "альтернативні способи" виходу з ситуації. Перебоїв із забезпеченням Республіки газом і електроенергією не буде", - запевнив він.

Минулого тижня Молдовагаз і Газпром прийняли рішення продовжити контракт на постачання газу, що закінчився у вересні, до кінця жовтня, на час переговорів. Влада Республіки, яка підключилася до переговорів, виступає за збереження колишньої формули поставок, яка дозволяла істотно економити.

Так, в теплу пору року вартість газу для Молдови розраховувалася з урахуванням кон'юнктури німецького газового хаба NCG, в цей період ціни там знижуються. У холодний період року, на який припадає до 80% споживання Молдовою газу, його вартість прив'язувалася до ситуації на ринку дизельного палива і мазуту.

Раніше Термінал писав, що Сербія обговорює новий довгостроковий газовий контракт з Газпромом.