Банки отримають широкий доступ до персональної інформації клієнтів

Перший діловий

Відтепер українські банки матимуть можливість запитувати у правоохоронних органів і податкової інформацію про клієнтів. Йдеться про тих, хто відкриває рахунки для амністування та вносять на них гроші. Відповідні зміни НБУ ввів з 30 вересня 2021 року.

За словами фінансового аналітика, тепер при відкритті спецрахунків банки повинні перевірити джерела походження внесених на них коштів. Для того, аби забезпечити фінмоніторинг і вимоги закону, банкам дозволили отримувати конфіденційну інформацію про клієнта від держави. Водночас банки не мають права розголошувати або передавати інформацію третім особам.

Згідно з інформацією, клієнти, які відкривають рахунок для податкової амністії, підписують заяву зі згодою на те, що банк може подавати запити на отримання необхідної інформації в держоргани. Крім того, клієнт має погодитись на банківські запити в інші державні і правоохоронні органи.

Нагадаємо, днями Національний банк України затвердив зміни до правил збереження банківської таємниці. Відповідний законопроект набув чинності 6 жовтня.

Також ми писали про те, що в Національному банку розповіли подробиці щодо того, наскільки банки змогли збільшити кредитний портфель за підсумками весни цього року