Молдова хоче підписати новий контракт із "Газпромом" на колишніх умовах

ITTA

Кишинів. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС. – Молдова сподівається підписати новий довгостроковий контракт із "Газпромом" на умовах старого контракту, заявив віце-прем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку країни Андрій Спину.

На брифінгу в понеділок Спину повідомив, що під час візиту в Санкт-Петербург 7-8 жовтня провів зустріч із заступником голови "Газпрому" і гендиректором "Газпром-експорту" Оленою Бурмістровою. Він шкодував про те, що не вдалося зустрітися з головою "Газпрому" Олексієм Міллером, але висловив сподівання провести таку зустріч до кінця жовтня.

"Додатково я наголосив, що формула, використовувана для розрахунку закупівельної ціни на газ у жовтні (790$ за 1 тис. куб. м. – ІФ) – не виправдана і нереалістична для Молдови. Вона не відповідає контрактам, підписаним раніше Moldovagaz і "Газпромом". З огляду на це ми запропонували продовжити контракт на старих умовах, використовуваних минулого і нинішнього року", – сказав Спину.

Він повідомив, що уряд офіційно запросить продовження чинного контракту між Moldovagaz і "Газпромом" на один рік. Водночас молдовська влада хоче укласти довгостроковий контракт.

"Уже цього тижня над цим питанням розпочне роботу технічна група з представників міністерства, Moldovagaz і "Газпрому". Завдання – узгодити робочий план для подальшого підписання довгострокового контракту на постачання газу. З представником "Газпрому" було обговорено питання впровадження Третього енергетичного пакета, а також ситуацію з обслуговуванням боргу Moldovagaz перед "Газпромом", – повідомив Спину.

Він також заявив, що "уряд готує заходи соціальної підтримки населення на випадок підвищення тарифів".