Понад 30 країн світу приєдналися до ініціативи ЄС та США щодо скорочення викидів метану

Інтерфакс-Україна

Європейська комісія оголосила про приєднання ще 24 країн світу (на додачу до семи країн-учасниць) до реалізації ініціативи ЄС та США "Глобальне зобов'язання щодо метану" зі скорочення глобальних викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком.

Як повідомляється в прес-релізі Єврокомісії у понеділок, кількість усіх країн-учасниць тепер становить 59 країн.

"Завдяки цим зобов'язанням дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них припадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", - зазначено в прес-релізі ЄК.

Крім того, понад 20 благодійних організацій оголосили про спільні зобов'язання в розмірі понад $200 млн для підтримки реалізації "Глобального зобов'язання щодо метану".

Питання приєднання України до ініціативи вже обговорюється з американською стороною, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський у Facebook у понеділок.

Як повідомлялося, 18 вересня ЄС та США оголосили про запуск у листопаді на кліматичному саміті в Глазго спільної ініціативи зі скорочення викидів метану на планеті.

Єврокомісія зазначає, що підтримка ініціативи передбачає "прихильність колективній меті зі скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% порівняно з рівнем 2020 року. Також це означає перехід до використання "найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану" з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.

Зазначається, що виконання таких зобов'язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.

Єврокомісія нагадує: метан при потраплянні в атмосферу викликає парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".