З екс-глави «Імексбанку» стягнуть 309 млн гривень

Перший діловий

Суд задовольнив позов НБУ про стягнення 309 млн гривень боргу з колишнього власника «Імексбанку» Леоніда Клімова через продаж спортивно-оздоровчого комплексу Люстдорф. Продаж комплексу відбудеться на відкритих торгах в межах виконавчого провадження, повідомляє «Перший Діловий».

У 2014 році Клімов уклав з Нацбанком договори поруки та іпотеки, взявши на себе зобов’язання з погашення заборгованості перед регулятором за стабілізаційним кредитом банку. Оскільки він не виконував взяті на себе зобов’язання, у 2016 році НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості. Як результат – восени минулого року Одеський апеляційний суд ухвалив рішення про стягнення з Леоніда Клімова 309 млн на користь регулятора. Наразі Клімов оскаржує це рішення в касаційному суді.

Нагадаємо, у Національному банку України провели тендер в рамках підтримки ліквідності банків. Це було 8 жовтня, а результатом його стала сума в 91 млн, яку отримав один банк терміном до 28 днів за процентною ставкою 9,5 відсотків.

Також зазначалось, що Фонд гарантування вкладів фізосіб у вересні поточного року продав на аукціонах активи збанкрутілих банків на 205 мільйонів 100 тисяч гривень.