«Нафтогаз» не готовий до постачань газу за пільговою ціною

Перший діловий

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» ще не готова до постачань природного газу за пільговою вартістю комунальним і бюджетним установам. Як розповіли у компанії, ще не сформовано типовий договір на постачання «блакитного палива», передбаченого підписаним наприкінці вересня 2021 року меморандумом між центральною та місцевою владою. Там зазначили, що типовий договір формується.

Такою була відповідь на питання ЗМІ, чи відповідають дійсності відомості, що бюджетні установи досі не змогли закупити паливо за пільговою вартістю 13,66 тисяч гривень за тисячу кубів (без урахування ПДВ та транспортування), яка передбачена меморандумом.

Нагадаємо, за інформацією «Оператора ГТС», Україна активно імпортує природний газ з Євросоюзу. У вересні поточного року показник рекордно зріс порівняно з іншими місяцями – до близько 665 мільйонів кубометрів. Порівняно із серпнем імпорт у вересні зріс на 17% – на 98 мільйонів кубометрів. З початку року імпортовано 2,381 млрд кубів газу, експорт з реекспортом становить 1,149 млрд кубометрів.

Також ми писали, що НАК «Нафтогаз» має в своєму розпорядженні кошти для закупівлі і подальшого закачування природного газу в підземні сховища.