Розроблені перші редакції 134 національних будівельних стандартів - Наталія Козловська

Budport.com.ua

Оновлення будівельних норм та стандартів

Мінрегіон продовжує системну роботу з оновлення будівельних норм та стандартів у сфері будівництва. Відповідно до Програми робіт з національної стандартизації 2021 року, вже розроблені перші редакції 134 національних будівельних стандартів. Також до кінця року планується завершити роботу над понад 20 проєктами нових ДБН. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Технічне нормування в будівництві є важливою складовою реформи містобудування. Йдеться, зокрема, про комплексне оновлення будівельних норм та необхідних стандартів, які є взаємопов’язаними документами. Основними напрямами оновлення є інклюзія, енергоефективність, впровадження параметричних вимог, а також планування та забудова територій», – зазначила Наталія Козловська.

Посилення відповідальності за порушення у сфері містобудування: комітет ВР підтримав законопроєкт №5877Відтак, в Мінрегіоні триває робота з розроблення 31 проєкту нових ДБН. До кінця року планується збільшити їх кількість до 40. Також цього року планується розпочати роботу з розроблення ще 134 національних стандартів. Загалом у 2021-2022 роках Мінрегіоном передбачається розробити 268 стандартів, з яких:

21 стандарт, направлений на забезпечення впровадження ВІМ-технологій;

160 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;

26 стандартів з питань енергоефективності;

16 стандартів – настанов з контролю якості в будівництві;

45 інших стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм.

Зазначимо, прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом ЄС № 305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.У найближчі 5 років необхідно розробити єдину державну житлову політику - Наталія Козловська

Интересно о ремонтах: 3 важных совета при выборе цвета краски для стен