Аграріям спрямували 692,4 млн гривень за придбану техніку і обладнання

Агравері

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«У рамках цієї програми за серпень 2021 року спрямовано 146,4 млн гривень. Кошти отримають 925 сільгосптоваровиробників, які придбали 3044 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 585,4 млн гривень (без ПДВ)», — йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що станом на 8 жовтня 2021 року залишок бюджетних коштів за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» становить 307,6 млн гривень.

Крім того, у рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» за напрямом «Спеціальна бюджетної дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства» Мінагрополітики затверджено наказ від 8 серпня 2021 року №265 «Про затвердження розподіл бюджетних коштів для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у 2021 році між структурними підрозділами облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку» на загальну суму 57,7 млн гривень. Зазначену дотацію отримають 457 заявники — фермерські та сімейні фермерські господарства.

«За напрямком „Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь — новоствореним фермерським господарствам“ передбачено кошти в сумі 60 млн грн. Станом на сьогодні до Укрдержфонду надіслано реєстр за серпень 2021 на суму близько 14 млн грн, субсидію отримають близько 150 фермерських господарств», — підкреслили у міністерстві.

Нагадаємо, СБУ викрила масштабну корупцію при реєстрації сільгосптехніки.