Харківський авіазавод і угорська компанія Magnus Aircraft домовилися про модернізацію легких літаків ХАЗ-30

depo.ua

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство підпише угоду про співробітництво з угорською компанією Magnus Aircraft.

Про це повідомляється на сторінці Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) у "Фейсбук", передає Depo.Харків.

За даними прес-служби підприємства, 7 жовтня Харківське авіапідприємство відвідала делегація угорської компанії Magnus Aircraft. Представники підприємства прибули до Харкова з ознайомчим візитом і для продовження перемовин про співробітництво. Партнерам представили команду хазівців і провели екскурсію авіазаводом. Зокрема, гості відвідали збірний цех і виробництво літаків ХАЗ-30, оглянули готові машини АН-74 і Ан-140 і Центр малої авіації.

У свою чергу представники Magnus Aircraft презентували свій літак Fusion 212.

"Результатом зустрічі з угорськими партнерами стало підписання Меморандуму про наміри і Угоди про нерозголошення. Наразі триває підготовка договору про співробітництво, - йдеться в повідомленні. – Отже, домовлено з допомогою угорських колег модернізувати надлегкий літак ХАЗ-30. Йдеться, зокрема, про заміну авіоніки, обновлення інтер'єру - крісел, обшивки, заміну гальмівної системи. Передбачається також поміняти деякі частини фюзеляжу на виготовлені з композитних матеріалів".

Magnus Aircraft допоможе отримати сертифікат EASA для модернізованого ХАЗ-30 і допоможе з реалізацією літака на світовому ринку.

У свою чергу керівництво ХДАВП висловило бажання бути представниками Magnus при реалізації літака Fusion 212 в Україні. Також планується виготовлення деяких частин угорського літака на базі Харківського авіапідприємства.

"За результатом переговорів намічені дати укладення та підписання дилерських договорів з маркетингу, продажу та збору літака Fusion 212 з боку ХДАВП і ХАЗ-30 з боку Magnus", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 вересня в Угорщині генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь та представники Magnus Aircraft підписали Протокол про наміри.

Харківський авіазавод та угорська Magnus Aircraft модернізуватимуть літак ХАЗ-30, – гендиректор