Уряду запропонували у 2022 році запровадити аграріям спецрежим для створення доданої вартості

AgroPolit.com

Уряду запропонували створити аграріям спецрежим для створення доданої вартості у 2022 році. Про це в ексклюзивному інтерв’ю АgroРolit.com розповів народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Чайківський Іван.

Такий один із кроків для розвиток у тваринництва він озвучив, коментуючи плани Мінагро провести робочу зустріч із розвитку тваринництва за участі президента країни.

«Дійсно готують проєкт програми із розвитку тваринництва. Ми (аграрії та депутати. – Ред.) матимемо з Романом Миколайовичем зустріч, на якій він презентує бачення розвитку основних напрямків галузі і послухає наші відгуки та пропозиції.Щодо пропозицій – обов’язково потрібна стабільна та прогнозована державна підтримка виплат за закуплених нетелей ВРХ чи закупленого племінного стада малої рогатої худоби (барани, вівці, кози). У всьому світі це підтримується, бо це дуже інвестиційно тривала і витратна справа. Однозначно треба збільшувати під це суму держпідтримки. Адже минулого року за цією програмою через обмежений фінансовий ресурс було профінансовано лише неповних 68% від потреби згідно з поданими документами. Тобто за доданою вартістю – майбутнє. Потрібно відійти від звання «країна – сировинний придаток» до «країна – експортер доданої вартості», – вважає він.

Чайківський додав, що найлегше в АПК втілити цю філософію на практиці саме через тваринництво.

В олійному напрямку переробку вже освоїли. На черзі – кукурудза – виробництво біоетанолу, що особливо актуально після приватизації спиртзаводів. Тому другий ключовий крок – уряд у 2022 році мав би запропонувати аграріям «спецрежим» для створення доданої вартості. Він має діяти за аналогією до спецрежиму, який був у АПК раніше. Але його ключова відмінність полягає в одному: створюєш додану вартість – отримуєш цей спецрежим, не створюєш – не отримуєш», – зазначив Чайківський.

Він розповів у якій формі для АПК він найбільш прийнятний:

Спецрежим доданої вартості в АПК – це зниження ставки ПДВ до 7% з 20% на всіх етапах виробництва – від сільгосптоваровиробника до прилавку. На кожному етапі виготовлення аграрної продукції діє ставка ПДВ 7%. Виробнику це дозволяє акумулювати додаткові фінансові ресурси і направити їх на розвиток тваринництва (м’ясного чи молочного). Споживачу – гарантує зниження кінцевих цін. Державі – забезпечує збільшення доходів від нарощення обсягів виробництва агропродукції з доданою вартістю та дозволяє провести імпортозаміщення по харчах. Всі від цього виграють.Спецрежим доданої вартості – це крок для розвитку в загальному аграрному секторі, який стимулюватиме переробку».

Нагадаємо, що в уряді ініціюють збільшення держпідтримки АПК до 1% «аграрного» ВВП.