Кабмін надав держгарантію "Укренерго" на випуск до 22,8 млрд грн єврооблігацій для розрахунку із "зеленими"

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів надав НЕК "Укренерго" державну гарантію на випуск облігацій обсягом до 22,8 млрд грн для погашення боргів за вироблену з відновлюваних джерел електроенергію за "зеленим" тарифом.

"Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики щодо надання у 2021 році державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитом, що залучається приватним акціонерним товариством НАК "Укренерго" шляхом випуску та розміщення облігацій на міжнародних фондових ринках з метою підтримки його ліквідності та стійкості роботи", – зазначено в постанові Кабміну №1049 від 11 жовтня 2021 року, оприлюдненій на Урядовому порталі у вівторок.

Згідно з постановою, Міненерго спільно з "Укренерго" та ДП "Гарантований покупець" мають забезпечити спрямування запозичених коштів на погашення заборгованості, яка виникла відповідно до договорів купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, укладених між "ГарПоком" і ВДЕ-генерацією.

За умовами надання держгарантії, кошти на повернення кредиту і відсотків за ним повним обсягом мають входити до структури тарифу "Укренерго" на передачу електроенергії.

Розмір плати за надання держгарантії встановлюється на рівні 0,5% річних залишку суми гарантійних зобов’язань за відповідний процентний період.

Як повідомлялося, "Укренерго" планувало випуск облігацій на суму EUR500 млн із п’ятирічним терміном погашення для розрахунків із виробниками "зеленої" електроенергії за 2020 рік восени поточного року.

Пізніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький допустив, що обсяг випуску облігацій для розрахунків із ВДЕ-генерацією може бути збільшено, наприклад до EUR600 млн, якщо спецзобов’язання з оплати "зеленої" електроенергії не будуть збалансовані у поточному році.

Представники галузі зазначають, що було б доцільно передбачити обсяг випуску облігацій на рівні 22-24 млрд грн, враховуючи борги поточного року.

Згідно з останніми даними ДП "Гарантований покупець" на 1 жовтня 2021 року, рівень розрахунків із ВДЕ-генерацією за минулий рік становить у середньому 69%, зокрема за січень-березень і серпень-грудень – 100-відсоткова оплата, квітень – 96%, травень – 8%, червень – 6%, липень – 5%, за "зелену" е/е 2020 року всього сплачено З3,9 млрд грн, борг за 2020 рік становить майже 15 млрд грн,

Рівень розрахунків за 2021 рік наступний: січень-квітень – 93%, травень – 73%, червень – 70%, липень – 67%, серпень – 56%, вересень (20 днів) – 57%.