Мецгер написав заяву на звільнення. Наглядова рада Укрексімбанку одразу негайно звільнила його

Український капітал

У понеділок, 11 жовтня, голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер, який раніше тимчасово склав повноваження, подав заяву про звільнення за власним бажанням. Наглядова рада банку, відповідаючи на негайну рекомендацію Номінаційного комітету, прийняла цю заяву.

«Під час проведення позачергового засідання номінаційного комітету наглядової ради АТ «Укрексімбанк» щодо можливих заходів (з урахуванням проведеної роботи Комісії з етики та Стану службової перевірки) була отримана заява від Мецгера Євгена Володимировича від 11 жовтня 2021 року про розірвання строкового трудового договору з власної ініціативи», — йдеться в повідомленні банку.

Там підкреслили, що розірвання трудового договору за власним бажанням Мецгера не передбачає виплати вихідної допомоги.

Варто зазначити, що в разі примусового звільнення за умовами контракту колишній голова правління «Укрексімбанку» міг отримати пів року заробітних плат.

Чому він звільнився?

У вівторок, 5 жовтня, журналісти проєкту «Схем» повідомили про зрив інтерв’ю з головою «Укрексімбанку» та примусове видалення відеозапису. У державному банку звинуватили журналістів у провокації та спробі заволодіти банківською таємницею.

У середині вересня державний «Укрексімбанк» отримав запит від видання «Радіо Свобода» щодо інтерв’ю з Головою правління банку Євгеном Мецгером. Пресслужба банку погодила це інтерв’ю у понеділок, 4 жовтня.

Згодом стало відомо, що після початку інтерв’ю воно було зупинене з боку державного банку. Журналісти повідомили про нібито знищення відеозапису з боку працівників банку, а другі звинуватили журналіста Кирила Овсяного у нібито спробі отримання інформації, яка є банківською таємницею.

Після публікації аудіозапису, а згодом — відновленого відеозапису конфлікту, в банку визнали правдивість звинувачень. Сам Євген Мецгер назвав свої дії неприпустимими, вибачився перед журналістами та повідомив, що сприяє у розслідуванні подій з боку банку та правоохоронців.

Що далі?

У зв’язку зі звільненням Мецгера, член правління «Укрексімбанку» Сергій Єрмаков, який раніше був призначений тимчасово виконуючим обов’язки голови правління банку, з 12 жовтня стає саме виконуючим обов’язки голови правління банку.

Також наглядова рада банку розпочинає роботу над призначенням нового очільника правління банку. Він має бути призначений за результатами конкурсу не пізніше 12 квітня 2022 року.

Що цьому передувало?

6 жовтня Мецгер оголосив про план написати заяву про складання повноважень на період слідства та внутрішньої перевірки конфліктної ситуації з журналістами видання «Радіо Свобода».

Згодом наглядова рада держбанку відсторонила Мецгера. Єрмакова призначили тимчасово виконуючим обов’язки голови правління банку.

Дії керівництва банку щодо журналістів отримали широку критику: в Національному банку України закликали «зберігати професіоналізм та повагу до прав і свобод», в Офісі Президента реакцію менеджерів банку назвали «неприпустимою», а в Міністерстві фінансів були «неприємно здивовані».