Суд відновив провадження за позовом екс-акціонера ПриватБанку Дубілета про визнання недійсною націоналізацію банку

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Північний апеляційний господарський суд 11 жовтня задовольнив апеляцію екс-акціонера ПриватБанку (Київ) Олександра Дубілета на рішення суду попередньої інстанції про закриття провадження щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови, в результаті якої банк був націоналізований, ухвалене на підставі норм "банківського" закону №590-IX.

"Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Дубілета О. В. на ухвалу госпсуду Києва (…) про припинення провадження на підставі (…) закону №590-IX і скасував постанову від 2 червня, незважаючи на пряму вказівку закону №590-IX про необхідність закриття такої справи за позовом колишнього власника банківської установи, яку виведено з ринку або ліквідовано", – повідомила прес-служба банку у вівторок.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва рішенням від 2 червня закрив провадження за позовом Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій ПриватБанку, в результаті якої банк був націоналізований. Відповідне рішення ухвалено на підставі норм "банківського" закону №590.

Раніше Госпсуд Києва постановою від 2 січня відкрив провадження у справі №910/18214/19 за позовом колишнього голови правління та екс-акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета (раніше володів 2,7249% акцій) до держави у зв’язку з націоналізацією банку.

Аналогічні позови наприкінці грудня 2019 року також подали екс-міноритарні акціонери та колишні топ-менеджери ПриватБанку: Тимур Новіков (станом на 31 березня 2016 року володів 1,3625% акцій), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко (0,3229%), Тетяна Гур’єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші. Відповідачами у справі виступають Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство фінансів України та державний ПриватБанк.

Згідно з матеріалами суду, колишні топ-менеджери ПриватБанку оскаржують, зокрема, процедуру bail-in – примусову конвертацію їхніх депозитів у нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час його націоналізації, а потім були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн з усіма "старими" акціями банку (загалом – 100%).

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн.

Згідно зі статистикою Національного банку України, на 1 березня 2021 року за розміром загальних активів ПриватБанк посідав у рейтингу 1-ше місце (561,062 млрд грн) серед 73 банків, що діяли в країні.