Суд ухвалив рішення стягнути з чиновників банку Таврика понад 2,5 млрд грн

Перший діловий

Колишні топ-менеджери збанкрутілого банку Таврика не сплатять Фонду гарантування вкладів 2 мільярди 680 мільйонів гривень. Відповідне рішення ухвалив Верховний Суд, як повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Фонд позивався до банку через те, що виявив недостатність майна фінустанови, потрібного для покриття вимог кредиторів на мільярди.

Начебто посадовці банку кредитували акціонерів та пов’язані з ними компанії на значні суми, але при цьому не встановлювали чітких вимог та термінів погашення позик. Це відповідно призвело до відсутності у банку коштів для виконання своїх зобов`язань перед вкладниками та кредиторами.

Мало того, у фонді стверджують, що посадовці фінустанови знали про незадовільний фінансовий стан та порушення банку, однак у 2012 році ухвалили рішення щодо розірвання договорів застави. І замінили обєкти іпотеки на твори образотворчого мистецтва – їхня вартість була оцінена на суму 5,4 млрд грн; а продали на аукціоні в триста разів дешевше за 16,3 млн грн.

І хоча суд визнав порушення зі сторони посадовців банку і нанесену шкоду банку, він все ж відмовився задовольнити позов фонду, посилаючись на запізнілі терміни подачі звернення.

Раніше банк Таврика в медіа пов’язували з бізнесменом Сергієм Цюпко – йому ж належав Київський ювелірний завод.

Нагадаємо, що Офіс генпрокурора спільно зі слідчими Нацполіції зробили важливу заяву.

Йдеться про підозру колишньому власнику «Дельта Банку» Миколі Лагуну у справі про розтрату мільярда гривень.