«Укренерго» знайшло спосіб погасити борги перед «зеленою» енергетикою

UA.NEWS

Кабінет міністрів надав державні гарантії «Укренерго» на випуск єврооблігацій на суму до 22,8 мільярдів гривень для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел, яким встановлено «зелений» тариф.

Про це йдеться у розпорядженні, що опубліковане на урядовому порталі.

В документі зазначається, що «Укренерго» отримує державні гарантії за кредитами, що залучаються через випуск і розміщення облігацій на міжнародних фондових ринках з метою підтримки ліквідності компанії та стабільності її роботи.

Також «Укренерго» скерує залучені кошти на погашення заборгованості, що виникла за договорами купівлі-продажу, укладеними між держкомпанією «Гарантований покупець» і виробниками електроенергії за «зеленим» тарифом. Кошти на повернення кредиту та відсотків за ним будуть включені у структуру тарифу «Укренерго» на передання електроенергії.

Оплата за надання держгарантії встановлюється на рівні 0,5% річних залишку суми гарантованих зобов’язань за відповідний процентний період.

За даними держпідприємства «Гарантований покупець», на 1 жовтня 2021 року заборгованість «Укренерго» перед ним, що є джерелом розрахунків за «зеленим» тарифом, становила 13,1 млрд грн.

Нагадаємо, за 9 місяців 2020 року фінансовий результат НЕК «Укренерго» склав 28,6 млрд грн збитків. З цієї суми близько 86% збитків (24,7 млрд грн) – це компенсація витрат на виконання покладання спеціальних обов’язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття «зеленого» тарифу ДП «Гарантований покупець».

Кабінет міністрів пропонує запровадити акциз на продаж електроенергії з відновлюваних джерел.

Міністерство енергетики розробило нову модель для учасників ринку «зеленої» енергетики.