Україна та ЄС підписали три важливі угоди

NTA

Україна та Євросоюз підписали три важливі угоди під час саміту 12 жовтня.

Про це відомо з брифінгу президента Володимира Зеленського.

Так, сторони під сам саміту Україна-ЄС підписали такі угоди: про єдиний авіаційний простір

про участь України у програмі “Горизонт Європа”

про участь України у програмі “Креативна Європа” Угоди підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Додамо, що угода про спільний авіаційний простір (“відкрите небо”) – угода між ЄС і сусідніми з ним країнами, що встановлює спільні стандарти у сфері авіації. Угода дозволить українським авіакомпаніям безперешкодно літати в Євросоюз і навпаки. Також САП збільшить конкуренцію, тому вартість авіаквитків, ймовірно, зменшиться.

“Горизонт Європа” – це науково-дослідницька програма ЄС з фінансуванням близько 100 млрд євро. Запланована вона на 7 років. Метою є вирішення глобальних проблем та сприяння промислової модернізації та запобігання зміни клімату.

Метою програми “Креативна Європа” є розвиток культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення просування і захисту культурної та мовної різноманітності. Нагадаємо, що у Києві 12 жовтня розпочався саміт Україна-ЄС. Участь у ньому беруть президент України Володимир Зеленський і європейські політики