Вересневі заморозки не завдали шкоди пізнім культурам, – Гідрометцентр

Агробізнес Сьогодні

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання пізніх культур, накопичення цукрів у плодах та коренеплодах, початкового росту і розвитку посіяних озимих, підготовки площ для сівби упродовж вересня були загалом задовільними.

Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на дані Гідрометцентру України.

«Одночасно у багатьох районах південних, в окремих районах Луганської та Донецької областей, де упродовж вересня утримувався стійкий дефіцит опадів, тривала та посилювалася ґрунтова засуха. Умови для накопичення вологи і відповідно сівби та початкового розвитку озимих культур складалися незадовільно. Проте розвиток ґрунтової засухи дещо стримувався низькими температурами повітря і ґрунту», – йдеться у повідомленні.

На решті площ, де зволоження ґрунту залишалося на рівні оптимальних та достатніх значень, умови складалися добре та задовільно.

«Загалом зволоження ґрунту нинішньої осені для сівби озимих культур в оптимальні строки сформувалося в Україні значно кращим, ніж у попередні 5 років», – повідомили в Гідрометцентрі.

Зазначається, що заморозки, які періодично спостерігалися упродовж місяця не мали негативного впливу на незібрані сільськогосподарські культури, проте могли бути небезпечними для незібраних теплолюбних овочевих.

У кінці вересня тривала масова сівба озимих культур, на раніше засіяних площах відмічалося проростання зерна, утворення сходів та поява 3-го листка.

Нагадаємо, що в Україні продовжується збирання зернових та зернобобових культур, яке, станом на 7 жовтня, проведено на площі 11,2 млн га при врожайності 44,1 ц/га, намолочено 49,4 млн тонн зерна.