Угода “про відкрите небо” наблизить українців до доступних авіаперельотів, – Шмигаль

UA|TV

Угода "про відкрите небо" з ЄС – це кінець цінових монополій на авіаційному ринку, це збільшення кількості маршрутів і новий рівень захисту прав споживачів, це нові можливості для розвитку туризму в Україні.

Про це повідомляє UA з посиланням на повідомлення у Facebook прем'єрміністра України Дениса Шмигаля.

"У нас будуть діяти такі самі можливості, правила й стандарти в галузі авіаперевезень, як і у держав-членів Євросоюзу. Такі самі правила будуть функціонувати й щодо безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного pyxy. ЄС визнаватиме українські сертифікати, видані літакам українського виробництва", – пояснив прем'єрміністр.

Він зазначив, що "авіаційний безвіз" це перший з п’яти "безвізів", які Україна планує підписати з ЄС за наступні 2 роки. Інші чотири – енергетичний, митний, промисловий та цифровий. Всі вони так само встановлюють "європейські правила гри" у відповідних секторах.

Нагадаємо, сьогодні Україна та ЄС у присутності президента України Володимира Зеленського, глави Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн підписали низку документів, зокрема угоду про спільний авіаційний простір.