Кабмін схвалив типовий договір постачання "Нафтогаз Трейдингом" газу на виробництво тепла для бюджетників та церков

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України схвалив рішення правління НАК "Нафтогаз України" про узгодження умов додаткової угоди до типового договору постачання її "дочкою" ГПК "Нафтогаз Трейдинг" природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 рр.

Відповідне рішення закріплене розпорядженням КМУ №1234-р від 11 жовтня 2021 року, текст якого оприлюднено на урядовому порталі.

Зокрема, узгоджено умови додаткових угод до договорів постачання природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 рр.; договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям; договорів постачання природного газу релігійним організаціям.

Правлінню НАК доручено підписати відповідні додаткові угоди та договори.

Як повідомлялося, під час засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України 30 вересня 2021 року центральна і місцева влада спільно з НАК "Нафтогаз України" підписали меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачань тепла і гарячої води в майбутньому опалювальному сезоні.

Місцеві органи влади отримали можливість купувати газ для опалення бюджетних установ у майбутньому опалювальному сезоні за ціною 13,7 грн/куб. м (без ПДВ і транспорту).

Міністр енергетики України Герман Галущенко 8 жовтня закликав бюджетні організації не підписувати договори на купівлю газу для опалення за завищеними цінами, запевнивши, що їм буде забезпечено ціну на газ відповідно до меморандуму.

Станом на 11 жовтня у НАК зазначали, що типовий договір ще формується.