Фонд держмайна заявив про спроби зірвати приватизацію заводу "Більшовик"

depo.ua

Фонд державного майна України заявив про спроби зірвати процес прозорої приватизації заводу АТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик").

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу ФДМУ.

Як зазначили у Фонді станом на сьогодні понад 15 потенційних інвесторів виявили зацікавленість у придбанні заводу.

Потенційні інвестори підписали угоди про нерозголошення інформації для отримання детальних даних щодо об’єкта.

"Процес залучення інвестицій у непрофільні державні об'єкти через прозору приватизацію зустрічає опір з боку осіб та фінансово-політичних груп, які позбавляються незаконного контролю над такими активами, особливо коли йдеться про масштабні об’єкти. Саме таким масштабним об’єктом є завод "Більшовик", який десятиріччями руйнувався та був доведений до критичного стану: 500 мільйонів гривень заборгованостей, арештоване майно та зруйноване виробництво перетворили цей об’єкт на руїну – лише заради незаконних прибутків окремих осіб", – йдеться в повідомленні.

Фонд держмайна заявляє, що протистоятиме усім цим спробам.

"Мітинги напередодні приватизаційного аукціону за участі осіб, які ніколи не працювали на підприємстві та не мають до нього жодного відношення, можуть свідчити лише про безпорадність позбавлених незаконного впливу на це підприємство осіб", – зазначили у Фонді.

Нагадаємо, 8 жовтня працівники "Першого київського машинобудівного заводу" влаштували акцію протесту проти розпилювання заводу на металобрухт.

Аукціонна комісія з приватизації ПАТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик") запропонувала встановити стартову ціну 1,4 млн грн.

Аукціон відбудетья 27 жовтня. У Фонді держмайна розраховують на високу конкуренцію та високу ціну продажу заводу.

Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

Зараз завод "Більшовик" перетворився на "руїни" .

За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.