Уряд схвалив стратегію «Ощадбанку»-2024: відділення продовжать скорочувати

UA.NEWS

Кабінет міністрів України схвалив стратегію розвитку державного «Ощадбанку» на 2021 -2024 роки. Документ передбачає, що фінустанова і далі скорочуватиме відділення, знизить частку непрацюючих кредитів до 10% та увійде до Фонду гарантування вкладів фізосіб.

«У схваленій Стратегії зазначено, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку – близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15% та співвідношення витрат до доходів – менше 65%... Також Стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій»

У Мінфіні зазначили, що приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу фінустанови.

Раніше Кабінет міністрів України схвалив законопроект про входження державного «Ощадбанку» до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Проект з ініціативи міністра фінансів Сергія Марченка можуть доопрацювати у Верховній Раді.

Прийнятий в першому читанні законопроект, зокрема, визначає правову основу для участі «Ощадбанку» в системі гарантування вкладів.

У порівнянні з минулим роком держбанки скоротили прибуток за півроку на 13,5%, найбільше зменшились прибутки «Ощадбанку». За квітень-липень банк заробив 260 млн грн, а за півроку - 512 млн грн. Для порівняння, за першу половину 2020 року банк отримав 3,6 млрд гривень.

Тим часом КРАІЛ надала «Ощадбанку» дозвіл на відкриття залу ігрових автоматів.