Надзвичайна техногенна ситуація: низка областей не в змозі почати опалювальний сезон через брак газу

INTV

На позапланових засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) в Закарпатській та Хмельницькій областях обговорювались питання, що пов'язані з відсутністю постачання газу бюджетним установам. В областях була оголошена надзвичайна ситуація техногенного характеру.

Не краща ситуація на Одещині та Дніпропетровщині.

Регіони опинились у скрутному становищі через відсутність поставок газу, оскільки постачальники відмовляються надавати енергоносій населенню за цінами собівартості.

«Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону складає близько 25 млн м³. Натомість ціна та відсутність постачальника природного газу ставить під загрозу вчасність початку опалювального сезону та безперебійну роботу закладів у осінньо-зимовий період», - зазначив глава Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.

Аналогічна ситуація на Хмельниччині.

«Ситуація у нас на Хмельниччині, як і в усій країні досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, що були укладені на початку року на постачання газу у зв'язку з суттєвим зростання його вартості»,- заявив очільник Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Він наголосив на необхідності переговорів з «Нафтогазом» для отримання газу по 13,6 грн без ПДВ для бюджетних установ.

В Одеській ОДА прогнозують можливість виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з відсутністю поставок природного газу бюджетним установам в осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Ситуацію з постачанням газу голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький визначив як надзвичайну ситуацію регіонального рівня.

У Новомосковську на Дніпропетровщині школярів відправлять на двотижневі канікули через відсутність опалення, про що повідомили у міськраді. Триватимуть канікули з 18 по 31 жовтня. Причина - все та ж. Міська комісія ТЕБ і НС також визнала ситуацію, яка виникла з постачанням газу до бюджетних установ, надзвичайною.