На Львівщині заявили про надзвичайну ситуацію через відсутність газопостачання бюджетних установ

Hromadske.ua

Про це повідомили на сайті Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА).

11 жовтня на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС зазначили, що на території Львівщини працює 825 бюджетних установ, які споживають природний газ для власних потреб. У них є понад 4 тисячі пунктів обліку природного газу, але наразі включені лише 986, тобто складає 23,4%.

Пов’язано це з тим, що левова частка бюджетних установ, які використовують природний газ для опалення та гарячої води, не уклали договорів на постачання природного газу.

«Враховуючи тривалість проведених торгів в системі ProZorro та їх незавершення в частині визначення переможців, як через відсутність достатньої кількості учасників, так і через значні коливання ціни на газ, маємо таку складну ситуацію у бюджетній сфері», ㅡ сказав Богдан Кейван.

У комісії ТЕБ і НС вирішили, що через відсутність постачання газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-22 років може виникнути загроза життю та здоров’ю населення області, а також ㅡ значні матеріальні збитки.

Зокрема, на Львівщині перебуває 14% об’єктів державного музейного фонду, а порушення умов зберігання експонатів може призвести до знищення пам’яток.

Наразі комісія постановила, що це надзвичайна ситуація техногенного характеру регіонального рівня. Відповідне повідомлення подали до ДСНС для ухвалення остаточного рішення щодо визначення рівня надзвичайної ситуації.