Цього місяця Нафтогаз переводить власників приватних будинків на інший тариф

Український Дощ

Компанія Нафтогаз України вже з жовтня переводить частину своїх клієнтів на інший тариф на газ. Це стосується власників приватних будинків, для яких пропонується інший тарифний план, зручніший і вигідніший, ніж за річним Фіксованим тарифом.

Як зазначають у НАКу, багато власників приватних будинків вже заявили про своє бажання перейти на тариф Комфортний сезон. Цей тарифний план відрізняється від фіксованого тільки щомісячними обсягами плати за газ. Що стосується самої величини тарифу на газ, тобто вартості одного кубометра, то вона для обох тарифних планів залишиться незмінною - по 7,96 гривні за куб.

Однак при Фіксованому тарифі абоненти платять щомісяця за фактом споживання, тобто за показниками лічильника, а у Комфортному сезоні передбачені рівномірні платежі протягом 7 місяців, поки триватиме опалювальний сезон.

Щоправда, зазвичай опалювальний сезон в Україні триває 6 місяців, з 15 жовтня по 15 квітня, проте в тарифі Комфортний сезон, для полегшення розрахунків, його прийняли за 7 місяців: з 1 жовтня по 30 квітня.

Як розраховують платежі за тарифним планом Комфортний сезон?

За основу беруть минулорічний обсяг споживання газу протягом аналогічних семи місяців (з 1 жовтня 2020 по 30 квітня 2021). Потім цей обсяг ділять на 7 і отримують орієнтовний місячний обсяг споживання. Ось за такий обсяг і платять однакові суми протягом 7 місяців, але при цьому показання лічильника щомісяця відправляються реальні.

Такий тариф на газ виходить зручніше, ніж звичайний Фіксований, тому що дозволяє зняти фінансові навантаження з найбільш холодних зимових місяців, розподіливши їх рівномірно.

У Нафтогазі вважають, що такий тарифний план найбільш зручний власникам приватних будинків, які опалюються газом. Саме у них зимове споживання набагато вище літнього.

Судячи з відгуків і коментарів у Facebook-аккаунті Нафтогазу, багато абонентів вже скористалися цим тарифом на газ, написавши заяви щодо переведення з Фіксованого тарифу на Комфортний сезон. Нафтогаз перевів їх на цей тариф і, починаючи з жовтневої платіжки, вони вже будуть розраховуватися за газ рівними внесками.

По закінченню опалювального сезону порівняють реальне споживання з тим, за яке було сплачено, і зроблять перерахунок. Якщо клієнт заплатив зайве, то йому зарахують ці гроші в рахунок подальших платежів. Ну, а якщо була перевитрата газу, то просто йому доведеться ще доплатити різницю.

Нагадаємо, в той же час для ОСББ Нафтогаз пропонує газ за регульованим тарифом у 44 гривні за кубометр, оскільки вони є приватними компаніями. Люди не знають, як їм бути. За такої ціні тарифи на опалення в їхніх будинках виростуть у 4-5 разів.