Земля - товар: На Хмельниччині за 100 днів продали 3,5 тис. га угідь

depo.ua

З 1 липня 2021 року в Україні набув чинності закон про відкриття ринку землі. До його вступу в силу в Україні діяв мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. В Україні з'явилась платформа для продажу і покупки землі.

Про перші підсумки ринку землі в області розповів на брифінгу заступник голови ОДА Володимир Білик, передає Depo.Хмельницький.

Минуло 100 днів від дня запровадження ринку землі в Україні. Як наголосив посадовець, скасування мораторію – це перевага не лише для землевласника і фермера, а й для кожного українця в цілому, адже розвиток ринкових відносин стимулює зростання економіки усієї держави, підвищення якості продукції та розвиток держави в цілому.

У Хмельницькій області налічується 1,566 млн га сільськогосподарської землі, 1 680 землевпорядників, 1 119 фермерських господарств.

Уже зареєстровано 28 288 правочинів щодо відчуження земель сільськогосподарського призначення, на загальну площу 70 569 га. Укладено 2 203 договорів, що становить 8% від усіх договорів по Україні.

"За договорами купівлі-продажу в нашій області відчужено земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 3 528 га, - константує Білик. - Від початку функціонування ринку землі, середня вартість 1 га для продажу в нашій області становить 39,6 тис. грн. Середня ціна за оренду 1 га – становить 4 тис. грн.

Нагадаємо, на старті продажів, в облдержадміністрації розповіли хто, скільки і як має право діяти на ринку землі, що запрацював з липня.