ЄС та Україна домовилися посилювати економічну інтеграцію

АСПІ

У вівторок, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський, Європейської ради Шарль Мішель та Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели 23-й саміт Україна-ЄС. Сторони домовилися про подальше зміцнення економічної інтеграції в рамках Угоди про асоціацію.

Україна та ЄС привітали започаткування переговорів щодо прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита і погодилися повністю дотримуватися зобов’язань в рамках Угоди про вільну торгівлю, йдеться у спільній заяві 23-го саміту.

Відзначається започаткування діалогу щодо Європейського зеленого курсу та зеленого переходу України. ЄС підтвердив свою прихильність підтримці України у цих зусиллях за допомогою широкого спектра доступних інструментів та у співпраці з міжнародними фінансовими інституціями.

У заяві вказується на завершення переговорів щодо оновлення додатків з фінансового співробітництва, телекомунікаційних послуг, поштових та кур’єрських послуг та міжнародного морського транспорту, які осучаснюють Угоду про асоціацію. В ЄС відзначили попередню оцінку готовності України до Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA) та привітали початок другого етапу попереднього оцінювання інфраструктури якості, тобто "промислового безвізу". Сторони також домовились про створення робочої групи високого рівня у рамках двостороннього енергетичного партнерства для прискорення реформ ринку електроенергії та газу в Україні. "Ми підтвердили роль України як стратегічної країни для транзиту газу та підтвердили свою підтримку продовженню транзиту газу територією України після 2024 року. Ми підкреслили важливість продовження модернізації української національної газотранспортної системи та подальшої співпраці щодо посилення європейської енергетичної безпеки", - йдеться у заяві.

ASPI news повідомляло, що Зеленський оцінив значення саміту Україна-ЄС. Верховний представник Євросоюзу також висловився щодо створення військової місії.