У естонського мільйонера знайшли бізнес в Криму

Перший діловий

Не зважає ані на санкції України, ані на заборони Євросоюзу. Естонський бізнесмен Хіллар Тедер намагався приховати свій бізнес у Криму – навіть після 2014 року, коли йому заборонили вести там справи.

Як інформує телеканал «Перший Діловий», про це свідчать копії листування Тедера з українськими спецслужбами, які оприлюднили міднародні журналісти-розслідувачі. З’ясували, що Тедер організував схему відмивання коштів. Його компанія Arricano, яка володіла торговими центрами в Києві, Запоріжжі, Кривому Розі та в Сімферополі – в 2014 році – відкрила ще один ТРЦ «Південна галерея» в Сімферополі.

При цьому замовником будівництва була фірма «Вояж-Крим» з російським корінням – також поязана з оточенням Тедера. Більше того, він сам же відкрито у листах це підтверджує: називає кримську фірму «Вояж» дочірньою, скаржиться на санкції ЄС і запитує, як можна їх обійти. Також він шукає в Криму кредитні кошти, щоб оплатити заборгованість перед будівельниками ТРЦ на суму 12 мільйонів доларів. І таки знаходить – у російському «ВТБ банку» у 2017 році. За оцінками експертів, така схема, яку придумав Тедер з будівництвом торгового центру в Криму – насправді є яскравим доказом відмивання коштів. Її неодноразово використовували інші корупціонери для виведення коштів.

Тедер також учасник гучного міжнародного скандалу із торгівельним центром «Скай Молл». Він втратив свою частку там після дивної оборудки українського бізнесмена, на яку виділив кредит «Укрексмібанк». Власне через питання про цей кредит сумнозвісний голова банку Євген Мецгер і почав агресивно поводитися із журналістами.

Раніше ми повідомляли, що «Укрексімбанк» видав кредит на покупку спірного ТРЦ Sky Mall.

Нагадаємо, що Радою Європейського Союзу було продовжено персональні санкції щодо громадян Російської Федерації та Сирії, інформує пресслужба Ради Європи. Обмеження введено на один рік.