На Волині зафіксували антирекорд ціни на газ: підприємці б’ють на сполох

Волинь#infa

38 гривень за 1 кубометр газу: днями на Волині зафіксували антирекорд ціни на природний газ.

Про це розповіли у товаристві з обмеженою відповідальністю «Волиньгаз збут».

Так, якщо раніше ціна за 1 кубометр газу була 7,99 гривні то нині вона збільшилась у понад чотири рази.

Григорій Білий, начальник відділу з розрахунків фізичних осіб ТОВ «Волиньгаз Збут» зазначив:

«Ціна зросла рекордно на минулому тижні – з восьми до тридцяти восьми. Такої ситуації не було ще, що так виросла ціна, але це залежить від ситуації на ринку європейському, до якого і прив’язана тепер наша система постачання. Зараз вже почалося невелике падіння до 34».

В результаті такого подорожчання газу деякі виробники електроенергії були змушені припинити роботу. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. З його слів, теплоелектроцентралі значно зменшили виробництво електроенергії, відтак виробники, які виробляють 25 % електроенергії з вуглеводнів, припинили її виробництво. Страждають від цього й інші.

«В основному ціна зростає на біржі. Це залежить від ситуації на ринку, в основному, це більше вплине не на побутових споживачів, це вплине на споживачів, які використовують газ в комерційних цілях. Ресурсу дешевого мало, відповідно, кожен мав як заявити ціну в травні цього року і має її дотримуватися протягом року стабільно.

Можливо так, що вони будуть згортати свою діяльність тому що не можуть забезпечити відповідним ресурсом.

Ті, хто мають власне виробництво, вже починають підраховувати збитки. Виробники не на камеру розповідають: такі суми для них непідйомні. Тож як наслідок такого здорожчання цін, доведеться підіймати вартість продукції або й взагалі закінчувати таку діяльність. Щодо побутових споживачів, їх зростання цін на газ не торкнеться до 2022 року. А що буде далі – залежить від ціни природного газу на ринку.