Ринок землі: на Хмельниччині власники ділянок не поспішають їх відчужувати, – ОДА

ХМ-ІНСАЙД

За перші 100 днів ринку землі у Хмельницькій області укладено 2 203 договори щодо відчуження земель сільгосппризначення. А це 8% від усіх зареєстрованих по Україні (28 288 правочинів).

Такі дані під час брифінгу оприлюднив заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Білик.

За його словами, на території області налічується понад 1 566 тисячі гектарів сільгоспземель, 1 680 землевпорядників, 1 119 фермерських господарств. Згідно з договорами продано земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 3 528 гектарів.

[1]

«Така статистика демонструє, що люди не поспішають відчужувати свої земельні ділянки, позбуватись права на них. Адже земля завжди була тим товаром, що з часом зростає в ціні. Очевидно, громадяни вбачають для себе перспективу в тому, аби залишити право власності на земельні ділянки з розрахунком на розвиток власного досвіду у сфері землекористування, здачі землі в оренду з метою збільшення доходів у майбутньому», - сказав Володимир Білик.

Зауважив, що з ринком землі на Хмельниччині середня вартість гектара [2] для продажу становить 39,6 тисячі гривень. А середня ціна гектара за оренду - 4 тисячі гривень.

До переваг здійснення земельної реформи, за словами посадовця, варто віднести те, що землі с/г призначення державної форми власності за межами населених пунктів стали власністю громад. Відтак вони отримали можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток і добробут. За податки від оренди землі громади отримають надходження в свої бюджети [3]. А це, як переконаний Володимир Білик, гроші на будівництво місцевих доріг, соціальної, медичної, освітньої інфраструктури.

Нагадаємо, 1 липня в Україні відкрито ринок землі. У Хмельницькій ОДА порадили не поспішати [4] із продажем ділянок. Вартість гектару сільгоспземлі [5] на Хмельниччині щотижня змінюється.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/10/29599b3e-e023-4b9c-862d-d6b11baedbd9.jpeg

[2] https://www.xm-inside.com/news/silgospzemli-hmelnychchyny-potrapyly-do-rejtyngu-najdorozhchyh-v-ukrayini/

[3] https://www.xm-inside.com/news/gromady-hmelnychchyny-otrymaly-18-mlrd-grn-podatkovyh-platezhiv/

[4] https://www.xm-inside.com/news/u-hmelnyczkij-oda-poradyly-ne-pospishaty-iz-prodazhem-zemli/

[5] https://www.xm-inside.com/news/vartist-gektaru-silgospzemli-na-hmelnychchyni-shhotyzhnya-zminyuyetsya-monitoryng/