Закачування в ПСГ Європи з початком тижня впало до мінімуму з весни, відбір ось-ось перевищить його

ITTA

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – Закачування газу в підземні сховища Європи з початком нового робочого тижня впало до мінімальних величин з травня, а відбір ось-ось перевищить обсяг ін’єкцій.

Як свідчать оперативні дані Gas Infrastructure Europe, за газову добу 11 жовтня закачування перевищило відбір усього на 20%, а загальний рівень запасів в ЄС додав всього 0,02 процентних пункту. Це мінімальний приріст за нинішній сезон закачування з 6 травня, коли цей показник навіть йшов у символічний мінус. Правда, в середньому в жовтні темпи закачування газу в ПСГ на 25% вище середніх багаторічних значень.

Загалом в Європі за підсумками газової доби 11 жовтня рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 78,09%. Це на 12,76 процентного пункту нижче середнього показника за останні п’ять років. Правда, якщо в середині липня цей розрив досягав 16,568 пунктів, то зараз він скорочується з кожним днем.

За історію спостережень в середньому в Європі перехід від нетто-закачування до нетто-відбору в Європі припадає на 20 жовтня. Цього року, є очікування, що закачування в ПСГ Європи триватиме довше, оскільки треба наростити побільше запасів. Найпізніший термін початку відбору був зафіксований у 2013 році – 3 листопада. Однак вже з початку жовтня витрачає свої запаси Угорщина, Нідерланди (з 5 жовтня), Польща (з 10 числа, республіка також вже третій місяць знижує імпорт СПГ, який повинен допомагати їй ставати більш незалежною від постачань "Газпрому" (MOEX: GAZP)) , Словаччина (перший день відбору був 11 жовтня).

Приплив СПГ на термінали регіону на початку жовтня 2021 року перебуває приблизно на рівні минулого року.

Стан запасів газу в сховищах Європи і неможливість наповнити їх до безпечного рівня до настання холодів через глобальний дефіцит є головним страхом, який штовхає ціни на газ вгору. Цьому також допомагає і зростання ціни на паливо на іншому, ще більш сильному полюсі попиту – в Азії.

Ціна газу на хабі TTF у Нідерландах з поставкою в середу становить $1015 за тисячу кубометрів.