На Полтавщині зросла вартість оренди земельних паїв

Зміст

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов 12 жовтня під час брифінгу, присвяченому 100 дням роботи ринку землі. За його словами, в області зросла вартість оренди паїв:

«Якщо взяти за період хоча б року, то ми маємо збільшення (ціни оренди – прим. авт.) за пай з 10 тисяч до 25 тисяч, а він в області становить 3,7 га».

Сергій Фролов говорить, що запровадження ринку землі поступово впливає на ріст ціни продажу земельної ділянки, а також на вартість оренди земельної ділянки:

«Вартість оренди буде продовжувати зростати, тому що відбувається певна конкуренція в сфері земельних відносин. Суб’єкти господарювання, які використовують уже не один рік земельні ділянки, будуть робити все для того, щоб працювати на цій земельній ділянці, у яку вкладені певні інвестиції, у покращення її родючості землі».

Зі слів директора Департаменту, запровадження обігу земель найбільше вплине на ті галузі сільського господарства, які мають великі капітальні вкладення – садівництво та зрошення.

«Вкладаються величезні гроші в проведення комунікацій, закуповується досить дороге обладнання для зрошення. Зрозуміло, що ця земельна ділянка є у власності. Це обладнання і кошти будуть досить довго працювати у сільгоспвиробника. У вигідному положенні будуть і власники земельних паїв, які хочуть скористатися правом продажу, і ті аграрії, які хотіли б мати у власності землі сільгосппризначення», – каже Сергій Фролов.

У чому полягає суть земельної реформи та чого чекати у майбутньому, читайте цьому тексті.