МВФ відзначив прогрес України у виконанні деяких умов угоди stand-by

Український капітал

Місія Міжнародного валютного фонду в Україні відзначила прогрес у виконанні деяких умов угоди stand-by. Зокрема там відзначили українські реформи в банківському секторі та Фонді гарантування вкладів.

Глава місії Іванна Владкова-Холлар обговорила з послами країн «Великої сімки» прогрес у виконанні умов МВФ. Вона, як зазначається в повідомленні послів, розповіла їм про виконання Україною деяких умов угоди з фінансовою організацією.

Посли G7 очікують продовження реформ в Україні. Зокрема там говорять про завершення комплексної судової реформи, включно з Вищою радою правосуддя, та реформи корпоративне управління згідно з керівними принципами ОЕСР.

Що за програма?

У червні 2020 року МВФ затвердив 18-місячну програму stand-by для України на майже 5 млрд доларів із негайним виділенням 2,1 млрд доларів першого траншу, який Україна отримала в середині червня минулого року.

За планом програми планувалося 4 її перегляди: у вересні та грудні 2020 року, а також травні та жовтні 2021 року. Під час таких переглядів у МВФ мали відзначати прогрес реформ в Україні та встановлювати критерії ефективності до наступного перегляду.

За результатами всіх попередніх переглядів, що були проведені МВФ, там відзначали певний прогрес у реформах. Однак жодного наступного траншу, окрім першого на 2,1 млрд доларів, Україна поки не отримала.

Два місяці тому Міністерство фінансів розпочало перемовини з МВФ щодо продовження програми stand-by, яка має завершитися в жовтні 2021 року. Очільник міністерства Сергій Марченко припускає продовження цієї програми ще на 6 місяців.

Що цьому передувало?

У липні цього року Президент Володимир Зеленський провів телефонні перемовини з директоркою-розпорядницею Фонду Крісталіною Георгієвою, питання продовження роботи якої в Фонді нещодавно було під питанням. Сторони обговорили низку питань співпраці й попередньо погодили візит місії Фонду до України.

У вересні місія МВФ дистанційно розпочала роботу в Україні. На минулому тижні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль очікував фіналізації меморандуму про продовження програми stand-by.