Правління НБУ провело зустріч з послами країн G7 і представництвом ЄС в Україні

Finbalance.com.ua

12 жовтня голова НБУ Кирило Шевченко разом із заступниками зустрівся з послами та представниками посольств країн Великої сімки, а також представництва ЄС в Україні.

Для мене надзвичайно важливо підтримувати діалог з міжнародними партнерами. Це дає можливість обговорювати наші досягнення та напрями подальшої взаємодії, - наголосив Кирило Шевченко на початку зустрічі.

Як повідомляє Національний банк,під час зустрічі голова НБУ та його заступники поінформували представників міжнародної дипломатичної спільноти щодо поточного стану та результатів, досягнутих у таких важливих питаннях як співпраця з Міжнародним валютним фондом, посилення інституційної спроможності та незалежності НБУ, вдосконалення корпоративного управління в банках, стан повернення активів збанкрутілих банків, а також нещодавніх змін у банківському законодавстві України.

Зокрема, порушувалися питання щодо змін до Закону України Про Національний банк України» та важливості прийняття в другому читанні проєкту Закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України.

Це стане черговим кроком у посиленні інституційної та операційної спроможності Національного банку. Адже Національний банк України має залишатися незалежним та будувати свою роботу на засадах прозорості, партнерства та професіоналізму, - підкреслив Кирило Шевченко.

Серед іншого, учасники зустрічі торкнулися питань макроекономічної ситуації в Україні, монетарної політики Національного банку, стійкості українського банківського сектору до можливих глобальних викликів, а також законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів.

Міжнародні партнери висловили підтримку діяльності керівництва Національного банку України, резюмує НБУ.