3200 поправок до проекту бюджету на 2022 рік. Голова комітету назвав ключові правки

Finance.ua

Практично місяць тому Кабінет міністрів затвердив законопроект про Державний бюджет на 2022 рік і направив його до Верховної Ради. Проект бюджету розробляли на основі трирічної бюджетної декларації 2021−2024. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав бюджет збалансованим. Голова бюджетного комітету Юрій Арістов розповів УНН, як проходить підготовка до першого читання.

«Робоча група комітету з питань бюджету почала розгляд правок до законопроекту 6000. Сьогодні і завтра (12 і 13 жовтня — ред.) протягом дня депутати розглядатимуть їх по порядку і формуватимуть рекомендації для рішення комітету. У понеділок комітет розгляне правки до закону і сформує рекомендації для Верховної Ради. Всього правок подано близько 3200, вагома їх частина стосується дотацій і субвенцій місцевим бюджетам», — розповів Арістов.

Нагадаємо, презентація Бюджету-2022 пройшла під гаслом «Інвестиції в людину, країну, майбутнє». Українцям пропонують «бюджет розвитку», а не «бюджет проїдання».

Уряд зробив акцент на соціальній спрямованості і, зокрема, в пріоритетному порядку планує залучати ресурси на забезпечення якісного рівня медицини — зростання зарплат лікарів в 1,6 рази. Забезпечення виплати стипендій для 190 тисяч студентів — додаткові видатки бюджетів у 1,1 млрд гривень.

5,95% ВВП планують направити на сектор оборони і безпеки. А на розвиток інфраструктури буде спрямовано майже 10 млрд грн додатково порівняно з поточним роком.