Лоукостер Wizz Air планує запустити 26 нових рейсів з чотирьох міст України. Яких саме?

Hromadske.ua

Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на пресконференцію Wizz Air.

Авіакомпанія запланувала розширення у 2021-2022 роках. З Києва хочуть запустити 12 нових напрямків, зі Львова — 9, Одеси — 3 та 2 — з Харкова. Крім того, літаки Wizz Air з України почнуть літати у чотири нові країни — Іспанію, Францію, Бельгію та Нідерланди. Як передає ЦТС, з Києва запустять літаки у французькі Париж та Ніццу, іспанські Барселону, Мадрид, Аліканте, Малагу та Пальму, нідерландський Ейндховен, бельгійський Брюссель, португальське Порту, грецьке Ханью та швейцарський Базель. Зі Львова авіарейси почнуть курсувати у Мадрид, Ейндховен, Париж, Барселону, Ніццу, італійське Тревізо, Брюссель, грецькі Афіни та Салоніки. З Одеси запустять літаки у Лондон, Афіни та чеське Пардубіце, а з Харкова — у Салоніки та Пардубіце. Для реалізації таких планів авіакомпанія хоче збільшити кількість літаків, які курсують з України, з 4 до 11.

Лоукостер Wizz Air вийшов на український ринок у 2008 році та перевіз відтоді 11 мільйонів пасажирів. Наразі він обслуговує 91 маршрут між українськими містами та 18 іншими країнами. Заява Wizz Air про розширення пролунала на тлі підписання 12 жовтня угоди про спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом. Цей договір знімає авіаційні обмеження України у ЄС та прив’язує її до внутрішнього авіаційного ринку Євросоюзу. Для цього в Україні мають запровадити авіаційні стандарти та правила Євросоюзу. Крім того, завдяки угоді права українських авіапасажирів захищатимуть так само, як у ЄС.

Також домовленість допоможе стимулювати розвиток конкуренції на ринку авіаперевезень в Україні, а це своєю чергою сприятиме зниженню ціни на квитки. Розширюватиметься не лише Wizz Air?

Раніше найбільший європейський лоукостер Ryanair заявляв, що в разі підписання угоди про спільний авіапростір він значно розширить свою присутність в Україні та збільшить інвестиції.

Компанія Ryanair розпочала свою роботу в Україні у 2018 році. Зараз вона співпрацює з аеропортами у п'ятьох містах — Києві, Львові, Одесі, Харкові та Херсоні. Але у Ryanair зазначали, що всього в Україні є 12 аеропортів, які підходять для співпраці.