Мінінфраструктури пропонує поетапно зменшувати продовження терміну експлуатації вантажних вагонів

Агробізнес Сьогодні

Міністерство інфраструктури України пропонує поетапне зменшення продовження терміну експлуатації для окремих типів вантажних вагонів до нормативного терміну служби, що передбачено проєктом наказу «Про затвердження Порядку проведення комплексу діагностичних, ремонтних і реєстраційних операцій, спрямованих на продовження терміну експлуатації вантажних вагонів, встановленого виробником, термінів продовження експлуатації таких вагонів».

Про це інформує пресслужба міністерства.

«Терміни продовження експлуатації вантажних вагонів пропонується зменшувати поетапно в період з 2022 року до 2028 року: для зерновозів – з 2022 року до 30 років, а з 2028 року не продовжувати; для піввагонів – з 2022 року до 20 років, з 2028 року також не продовжувати», – зазначається в повідомленні.

Також повідомляється, що відповідні терміни продовження закладені в концепції програми оновлення парку вантажних вагонів, яка розрахована до 2028 року.

У Мінінфраструктури зауважують, що реалізація даних пропозицій дозволить наростити ефективність вантажних залізничних перевезень в Україні, підвищити зацікавленість операторів вантажних вагонів в закупівлі нового рухомого складу вітчизняного виробництва, поліпшити стан безпеки на залізничному транспорті.