Тепер адміністративні послуги в Україні будуть надаватися вчасно

Трибун

Ще у 2020 році парламент України ухвалив Закон України № 530-IX, який, окрім іншого, зупинив перебіг строків надання адміністративних послуг, починаючи з дня запровадження карантину. На той час норма була покликана зменшити тиск на державні органи, які лише починали переходити на нові «карантинні» умови роботи. На практиці ж вона фактично призвела до того, що окремі надавачі адміністративних послуг почали зловживати відповідним «правом» та на свій розсуд встановлювати строки розгляду поданих документів для отримання тієї чи іншої адміністративної послуги. У результаті подані документи могли залишатися без уваги по два, а то і більше місяців.

Як повідомляє "Юридичний порадник для ВПО", 10 жовтня 2021 року набув чинності Закон 1755-IX, який має виправити таку ситуацію. Відповідним законом передбачено відновлення перебігу строків надання адміністративних послуг, які були зупинені на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відтак, подані у період карантину заяви мають бути розглянуті у порядку черговості їх надходження. При цьому строк розгляду не може перевищувати граничного строку надання адміністративних послуг, визначеного законом, більш ніж на 30 днів.

Звертаємо увагу, що норма про зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг, визначених законом, з дня оголошення карантину, продовжує діяти. Це означає, що якщо строк отримання таких послуг припадає на період карантину, їх можна буде безперешкодно отримати вже після завершення карантину.

Стосується це й паспортних послуг, зокрема, оформлення вперше ID-картки, вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.