400 угод та 23,3 тисячі за гектар: на Чернігівщині підсумували перші сто днів із відкриття ринку землі

Priluki.city

12-го жовтня в Чернігівській обласній державній адміністрації провели брифінг, де підсумували сто днів із відкриття ринку землі: середню вартість одного гектара визначили на рівні 23,3 тисячі, кількість угод із купівлі/продажу нарахували близько 400.

Інформує Чернігівська обласна державна адміністрація

Основні обласні показники земельної реформи озвучив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний.

Так, за інформацією посадовця із моменту зняття мораторію на продож земель с\г призначення на Чернігівщині здійснено близько 1000 правочинів земель, щодо земель які раніше перебували під мораторієм на торгівлю, було укладено близько 400 угод - це складає 4 % від загальнодержавного показника.

За гектар ріллі на Чернігівщині правлять в середньому майже 23 тисячі гривень. А от сіножать чи пасовище оцінюють значно дешевше, лише у 5 – 6 тисяч — уточнив голова наглядової ради ПРАТ «Чернігівське головне підприємство по племінній справі в тваринництві» Віктор Ланько. На його думку, стримують ринок землі і суттєві накладні витрати, що супроводжують процес купівлі-продажу.

Довідково:

Площа сільськогосподарських земель у Чернігівській області — близько 2,1 млн га. Це становить 65% території Чернігівщини.

В аграрному комплексі регіону діють 2 118 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та господарювання, в тому числі 1 106 фермерських господарств, а також налічується 139,3 тисячі особистих селянських господарств.

Минулого року отримано 5,4 млн тонн зернових та зернобобових культур. Це найкращий показник у державі.

Рівень урожайності складає 65,6 ц/га — друге місце в Україні.

За кількістю поголів’я великої рогатої худоби Чернігівщина посідає четверту сходинку в країні.

На сьогодні агросектор забезпечує близько чверті валового внутрішнього продукту області При цьому експорт становить 625,3 млн доларів США — 70 % валюти, що надходить в область.